Sellest, kuidas me endale kuiva toa saime

Ja see on tehtud! Ootame nüüd esimest vihma, et saaks öelda, kui hea on elada kuiva katuse all! Hurraa!

Katusematerjali kohaletoimetamine võttis pärast rahade kantimist üllatavalt vähe aega ja lubatud ajal oli transamees kaubaga kohal.

Töö iseenesest jagunes kahte staadiumisse: 1) tänavapoolne külg, mis oli vaja väga-väga-väga ära vahetada 2) maja teine külg, mis eelduste kohaselt niimoodi ei kipita.

Aga kuna meie peres juhtub harva seda, et kõik läheb esimese korraga nii nagu peab, siis ei olnud erandeid ka nüüd.

Hakati hurraaga pihta esimese poolega  ja too nädal oli ilm nii-nii halb, et poisid pidid töötama lausa paduvihmaga. Peale selle, et see on ebamugav, on see ju ka ääretult ohtlik, sest vanal katusel sambla otsas turnimine võib pahasti lõppeda. Aga läks hästi, keegi alla ei kukkunud ja kahe-kolme päevaga sai üks pool majast kena ilme.

Pärast esimest etappi soovis peremees hetkeks hinge tõmmata, enne, kui tööga edasi minna.. nii ka sai! Aga mitte kauaks, sest sügisel pole aega oodata paremat ilma, soojemat temperatuuri või kolmandat imeasja, sest Eestis poleks üllatus, kui septembriski juba lumi maha tuleb. Aga vastupidiselt eelmise nädala konstantsele sajule, näitas ilm end maailma parimast küljest ja kogu protsessi vältel oli mõnus päikesepaiste.

Kui tänavapoolse külje vahetus oli suuremalt jaolt ainult plaatide panek- minimaalse lõikamisega, siis nüüd algas keerulisem osa tööst. Arvestama pidi nelja neelu ja kahe korstnaga, mille ümber oli palju jama. Tuli arvestada ja mõttetööd teha oluliselt rohkem, kui majaesise pinnaga.

Aga uskuge või mitte, tehtud see asi sai ja loodan, et tegemist on ikka üsna püsiva asjaga.. ja esimesed sügisvihmad ei tule meile tuppa!

Nüüd on veel ainult vana hea- prügivedu. Osad plaadid suutsid poisid päästa ja ilusti virnadesse ladustada, aga väga suur hunnik on ka räsu.

IMG_1556
viimane plaat igivana katust
IMG_1559
uus ja uhke (loe: värske)

Mis mind veel maja välisilme puhul väga-väga-väga häirib on need kaks vana korstent. Aga kuna need ei ole hetkel esmatähtsad, siis ei hakka vähemalt sellel sügisel nende jaoks aega ja ressurssi raiskama. Ja kahjuks sai ka suvi liiga vara otsa, seega loodame, et järgmiste esimeste suvesoojade ilmadega saab ka ülejäänud maja ära värvida. Täiesti meie teha on parempoolne külg- ülevalt alla ja otsast lõpuni, aga siin tuleb mängu see, et mingist maast hakkab naabrite vara. Kuna tegemist on mõistlike inimestega, loodame, et saame ilusti kokkuleppele, et ühiselt sellele ühele küljele veel värskem ilme anda.

Nüüd saame vaikselt jälle remondi kallal nokitsema hakata, mis minu meelest on edasi lükkunud terve igaviku (tegelikult ei ole)

Tsutsufrei!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s