Sellest, kuidas tuleb valida, kust asju osta

Nagu ma juba varasemalt öelnud olen, oli Peremehe unistus üks suur ja punane retrokülmik. Õnneks või kahjuks valik ulmeliselt suur ei ole, kuid pakkujaid on nii mõnigi. Kindlasti ei mahtunud meie eelarvesse uhke Smegi külmkapp, mille eest oleks pidanud lunastama peaaegu kolm tuhat euroopa raha. Vaatasin läbi kõik poed ning pärast väikest taustauuringut otsustasin, et ostame kapi Alfashopist. Kuigi mul kokkupuude antud ettevõttega puudus, oli klientide tagasiside väga positiivne ning teenindus asjalik. Samuti puudusid igasugused makseraskused või ohumärgid, mis oleksid pidanud lambi pea kohal põlema panema. Tellisin külmiku ära aprillikuu lõpus ning lubatud tarneaeg oli 2-4 nädalat ehk hiljemalt maikuu lõpus oleks pidanud kaup kohal olema.

Ootasin kannatlikult mai lõpuni ning juunikuu alguses võtsin ettevõttega ühendust, et millal see kapipoiss siis jõuab. Teatati, et tehasel on tarnega probleeme, kuid õigepea kaup siiski tuleb. Ja nii juhtus veel kaks korda, et kirjutasin neile ise igasugustesse võimalikesse kanalitesse (ainult Facebookist vastati üsna kiirelt, aga see oli ka enamasti “kohe uurin” ja rohkem neist kuulda polnud, haha), kuid kapist polnud haisugi. Kuni lõpuks eelmisel nädalal võeti minuga ise ühendust ja öeldi, et tarne hilineb veelgi ning eeldatav saabumisaeg on juulikuu keskel. No tere hommikust. Kaks ja pool kuud ma ei olnud nõus ootama ning palusin ostusumma tagastada. E-mailidele ma jälle vastuseid ei saanud, seega suhtlesin Facebookis, kus paluti mul jälle oodata, kuni nad asja uurivad, kuid õnneks oli järgmiseks hommikuks siiski raha tagastatud.

Paar nädalat tagasi tekkis mul paanika, kui teist korda tarneaega pikendati ja uurisin teistelt ettevõtetelt, et kas saaksin kapi hoopis neilt ostaja enamasti olid vastused samad – tarneaeg kuni 4 nädalat, sest külmikud on tellimisega ja Eesti laos neid ei ole. Seetõttu olingi nõus veel ootama, sest mõlemal juhul oleks pidanud kaup saabuma enam-vähem samal ajal.

Eelmisel esmaspäeval võtsin ühendust Expert tehnikapoega, kus üks väga-väga-väga asjalik ja meeldiv tütarlaps Ketlin mulle kohe kapi tellis, mis muideks jõuab Eestisse juba ilmselt sellel nädalal. Kahjuks oli see kapp aga oluliselt kallim sellest, mida me proovisime esimesel korral osta, aga noh.. eks lollidelt tulebki raha ära võtta. Sellest olukorrast ma õppisin nüüd vähemasti nii palju, et a-l-a-t-i telli legaalsest kohast endale asjad, mitte ära otsi soodsat hinda. Eksole?

Aga noh, kaua tehtud kaunike, et see ilus punane kapp meil siis kestaks ka, hehe.

2 kommentaari “Sellest, kuidas tuleb valida, kust asju osta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s