Sellest, kuidas me edasi läheme

Kulus enam-vähem kolm ja pool aastat ning täpselt 102 postitust, et meie kodu saaks valmis. Või noh, mis valmis. Pigem kasutuskõlbulikuks. Endiselt ootab oma järge eeskoda, mille tõenäoliselt lapime kinni küll veel nüüd varsti, kuid uue ehituseks läheb alles järgmisel kevadel.

Köögi, vannitoa ja esikuga oleme me mõlemad päris rahul, eks nipet-näpet tahab veel tegemist, aga suures plaanis on kõik täitsa mõnus.

Ülemise korrusega on aga nii, et ega see meile enam väga ei meeldi. Ilmselgelt on nõnda pika aja vältel muutunud nii maitse kui ka oskused ning eks see esimese aasta ehitus oli nagu ta oli- peaasi, et valmis saaks.

Magamistoas oleme me teinud ainult kerge uuenduskuuri tapeedi ja seinavärvi näol, aga tegelikult tahavad seal seinad soojustamist ja põrand tõstmist. Mul on hetkel detailselt isegi silme ees, milline lõpptulemus mulle meeldiks, aga eks ole näha, millal selle remondiga võiks ja tahaks pihta hakata. Uude magamistuppa tuleb kindlasti ehitada ka riidekapp, sest noh, garderoob ju meil kunagi valmis ei saanudki.

… sest otsustasime, et tegelikult oleks ilmselt mõistlikum ehitada see ruum teiseks magamistoaks. See aga tahab suuremat tööd, sest mõne ruutmeetrisest onnist tuleb mingil viisil leiutada viisaka suurusega ruum.

Üldse on meil ülemise korruse planeering nii kohutav, sest kunagi me ei suutnud välja mõelda, kuidas oleks parem ja nüüd peab sellega leppima. Meil on peaaegu 30 ruutmeetrit suur magamistuba ja pisike kunku.. nagu Harry Potteril. Need kaks mõistlikult jaotatuna oleks tegelikult ideaalne suurus kahele magamistoale. Elutuba on aga nagu koppel, kuid seda ei saa ka kuidagi jagada, sest seal on ainult üks küttekeha. Nokk kinni, saba lahti. Eks tuleb natukene aastatega kogunenud kavalust kasutada ja kuidagi need toad mõistlikumaks muuta.

Et kokkuvõtlikult võib öelda MOTT – oma maja ei saa kunagi valmis. Peame elu esimese vaba suvepuhkuse ja siis kolime oma töödega tagasi ülemisele korrusele. Stay tuned.. ja ära Peremehele ütle, et ma jälle ehitama tahan hakata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s