Sellest, kuidas möödus aasta 2020

Kui mõelda nüüd natukene tagasi möödunud aastale, siis vau, eksole. Vau just seetõttu, mis maailmas toimub. Ja me ikka saame hakkama.

Õnneks või kahjuks ei ole kunagi olnud minu blogi maailmaparanduslik, vaid lihtsalt paranduslik ja remondilik ja ehituslik.

Tuleb tõdeda, et aasta vältel sai jälle looma moodi tööd rügada. Küll tundub see nii kauge minevikuna, sest suured tööd said valmis suvel ja nüüd oleme juba peaaegu pool aastat valge inimese kombel elanud.

Täpselt aasta tagasi sai valmis vannituba. Ja eile oli esimene ummistus, hehe. Ei saanudki lõpuks aru, millest see tekkis, aga loodame, et saime sellest jagu. Vannituba on endiselt minu lemmik ruum majas. Ega meil õnneks neid tubasid ülemäära palju ei ole kah, et valik keeruline oleks. Vannituba kukkus meil nii hästi kuidagi välja, et patt oleks millegi üle nuriseda. Okei, valged vuugid põrandal on idiootsuse tipp, aga selle eest ma saan ainult iseendast süüdistada. Ja panipaiku võiks ka veidi rohkem olla, aga nii väikeses ruumis kõike head ka ei saa.

Juba jaanuaris askeldasime köögi ja esiku kallal, mis täielikult valmisid suvel. Kui ma ütlesin, et vannituba on mu lemmik, siis teist kohta jagavad esik ja köök. Igal hommikul paneb mind naeratama see, kui lähen mööda oma kirjust tapeedist ja udupeentest puidust ustest, mille ma täitsa ise korda tegin, et võtta punasest retrokülmikust kassitoitu, et härrad karvased ometi mind rahule jätaks. Meie köök on pisike ja hästi sigrimigri, aga see vist ongi meie. Mulle meeldib aina rohkem, kus kõik on hubane ja käe-jala juures ja võib-olla isegi natukene mustlaslik.

Natukene tunnen end süüdi, et me ei teinud lõpuni trepiseina, mida suure hurraaga plaanisime. Aga ma leian, et me oleme nii palju tööd teinud, et natuke võib puhata ka. Tõepoolest ma vahel tunnen, et ma ei jaksa enam ühte kruvi ka seina lasta või teha ära oma lubatud värviparandused. Arvan, et kogu sellest ehitustrallist taastumine võtabki natuke rohkem, kui paar kuud aega.

Järgmise aasta eesmärgid on siiski korda teha 1) trepisein ja võibolla natuke värvida ka treppi ennast, 2) ehitada valmis garderoob või teha sellest ruumist midagi kasulikku, 3) värvida elutoa seinad, panna liistud ning võibolla ka vahetada tapeet ning 4) kui igav hakkab siis välja mõelda, kuidas saaks muuta teise korruse planeeringut, hehe. Aa ja 5) ehitada uus eeskoda.

Tundub, et tegemist nagu on, eksole. Samas ei ole meil enam absoluutselt kuskile kiire, sest kõik eluks vajalik on olemas ja ülejäänud on selline pigem tati nokkimine.

Aga ilusat pühadeaega, te mõned inimesed, kes endiselt siia blogisse tühja tuult tulete taga ajama!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s