Sellest, kuidas see kauaoodatud garderoob lõpuks tuligi

Kolmapäeval, kui perekond Kunglad olid mu viis seinasiini, korvid ja mõne riiuli Ikeast ära toonud, tundsin, kuidas ootan Peremeest koju rohkem, kui kunagi varem. Ja põhjusega. Teda ootas ju pisike paigaldustöö, mille kestvuseks ennustasin tugeva tunni. Õnneks olin ma samal päeval täitnud oma lubaduse ja eeskujulikult kõik seinad ilusti värvikihiga katnud, et Peremehel ei oleks ühtegi põhjust töid koheselt mitte alustada.

Aga nagu ikka aamen kirikus, siis miski meie majas ei lähe plaanipäraselt ja nii kuluski tund tunni järel ja mul oli juba hirm, et ega me sellel päeval asja valmis saagi.

Nagu ma mainisin, siis kasutatavat seinapinda oli meil 100 x 140 cm ja garderoobisüsteemi mõõtmed olid 80 x 140 cm. Kui garderoobi tellisin, küsisin Peremehelt kinnituseks üle, et kas ta võib panti anda oma uuri ja uhkuse, et minupoolne garderoob mahub ära. Pidavat mahtuma. Ei mahtunud. Peremees lõikas mitu head tundi seina, et süsteemi kuidagi toimima saaks ja õnneks ta poleks tema, kui asi lõpuks ei õnnestuks.

Kui me hilisõhtul lõpetasime ja uni juba murdis, siis loomulikult me päeva ei lõpetanud ja ikka oli mul vaja oma hilpusid seal veel mõnda aega sättida. Tuleb tunnistada, et minu asjade jaoks on pinda ikkagi natuke vähevõitu, ups. Aga nutikalt ruumi kasutades paigutasin lõpuks ikka kõik riided ja muu kraami kenasti ära. Vahetasin välja enamus riidepuudest, sest osad olid meil ilmselt mu vanaema vanused, kui mitte vanemad. Neljapäeval hankisin hiiglama suure peegli ka, mis koleda ukseaugu ära katab. Paraku ema kuur seekord ei aidanud ja pidin päris poodi minema. Suurte peeglitega on kaks varianti – neid kas pole või on need väga kallid, kuid õnneks sain ühe 80 x 180 isendi täitsa mõistliku hinna eest.

Nädalavahetusel tundis Peremees end veidi veidralt ja kuna on koroonaajastu, siis püsisime eeskujulikult kodus. Muidugi on temal esimeste soojadega juba energiat nii palju kogunenud ja koguaeg ta tahaks midagi ehitada. Mõeldud-tehtud ja mees lõpetas üle mitme aasta ära garderoobi ühe seina, kus on voolumõõtja ning paigaldas sinna meie köögist pärit vanad põrandalauad. Garderoob nüüd ongi vist enam-vähem valmis, tarvis on paigaldada kahte seina liistud, mis meil isegi täitsa olemas on, ära osta laelamp, mis oleks samasugune nagu elutoas ja esikus ning meisterdada lükanduks. Algul mõtlesime, et paneme tavalise ukse, aga mulle kuidagi ei tundunud see üldse õige asi. Siis mõtlesin, et okei, teeme lükandukse, kui juba tuli Peremehe poolt miljon põhjust, miks me seda teha ei saa. Õnneks olen ma vist äärmiselt veenev (või häiriv) ja pärast pikka arutelu me (loe: ma) siiski otsustasime, et saab ikka küll lükandust paigaldada. Et aga ehituspoed on nädalavahetusel kinni, siis tuleb leida sobiv hetk tööpäevadel ja uksesiinid ning mööbliplaat hankida. Käepide vist kah.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s