Sellest, kuidas ehituse planeerimine on keerulisem, kui töötegemine ise

Kahe nädala pärast algab Peremehe 7-päevane puhkus, mille jooksul on vaja 1) meeles pidada kahte tähtsat sünnipäeva, 2) osaleda enda organiseeritud talgutel ja 3) valmis ehitada eeskoda. Mul on natuke kahju, et ise enam sellist panust ei saa anda nagu varasemalt ja kuna mul on tööl veel viimane kuu, siis põhirõhk läheb hoopis sinna. Sellegipoolest usun ja loodan, et kõik vajalikud toimetused me tehtud saame kasvõi hambad ristis. Peremees on tubli ja loodetavasti saab ta kellegi endale appi ka, et natukenegi kiiremini asjad liiguks.

Eelmisel nädalal saabus vajaminev puitmaterjal ja täna tellisin ära ülejäänu – alates vundamendist ning lõpetades katusega. Tuleb tõdeda, et koroonapandeemia on teinud meile karuteene, sest ehitusmaterjalid on oluliselt kallinenud. Ja lisaks läksid meie enda arvutused ka (vist) veidi rappa, sest planeeritud summa asemel oleme juba praeguseks välja käinud üle 500 euro lisaks. Siinkohal on tähtis mainida, et summa sisse ei ole arvatud mitte üks sisetöö ka. Tundub, et tuleb natuke asju ümber mängida ja investeerida eeskotta raha, mida meil veel ei ole.. nagu ikka, hehe.

Mul oli eile paar tundi sellist molutamise aega, mida kasutasin (mitte)oskuslikult unistamiseks. Tegelikult üritasin paika panna oma peas eeskoja siseviimistlust ja asjade paigutust. Õnneks see väga keeruline ei olnud, sest kuigi väliskoridor saab olema uus ja värske, siis tegelikult jääb ta ikka parajaks uberikuks ning ruumi oluliselt juurde ei tule.

Ühte seina jääb endiselt garderoobi osa, kuhu välisriideid ja jalanõusi panna ning vasaku poole hõivab esialgu ilmselt hoopiski lapsevanker. Igatahes erilist funktsiooni ma sellele poolele ruumist mõtlema ei hakanudki, sest tean, et lihtsam on vanker tuppa tirida, kui hakata seda autos või kuuris hoiustama.

Ruumi viimistluse osas on mul juba olemas täpne visioon, mida tahan ka saavutada. Peremees sellest muidugi ei tea, seega võib juhtuda, et ta laseb mu mõtetele kolinal vee peale. Aga igatahes tuleb see ruum hele, seinad osaliselt voodrilauast, osaliselt kipsi ja tapeediga… ja ongi kõik, haha. Põrandale tahaks puiduvärvi keraamilist plaati ja valmis ta ongi. Lihtne, onju?

Iseasi muidugi, millal me jõuame selleni, et ükskord siseviimistluse tehtud saame, kui kogu selleks mõeldud raha juba kulutatud on, ups. Aga kui vaadata ja arvestada kogu selle maja ehitust, siis eks me oleme ennegi ennast hullematest olukordadest välja nipitanud. Pöidlad pihku!

Aa ja vahepeal juhtus meil nii suur õnnetus, et ei teadnudki esimese hooga, kas nutta või naerda, aga kuna asjaga tegeleb kindlustus, siis esimese emotsiooni pealt ma asja kirja ei ole tõtanud panema. Õigepea jagan seda kindlasti ka teiega!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s