Sellest, kuidas ikka täiega viltu veab

Kuna tundub, et Peremees veel mõnda aega nokitseb eeskoja kallal, siis tähendab see, et seni ei saa ma ka teist osa lõpuni kirjutada. Mingi aeg aga hõikasin siin välja, et meil juhtus maailma suurim õnnetus ja elu hakkab lõppema, seega proovin hoopis selle võla kustutada.

Igatahes oli üks aprillikuu hilisõhtu, kui Peremehega hambaid läksime pesema ja märkasin valamukapi ja vetsupoti vahel, et valgeks värvitud sein on kahtlaselt roosakas. Mõtlesime esialgu, et äkki on Peremees seal määrdunud riietega aelenud, kui meil see kohutav sitauputus oli ja ta vetsupoti ümbert silikooni ära lõikas või lihtsalt valgus mängib imelikult. Siiski ei andnud see mulle rahu ja tõmbasin valamukapi seina eest ära, et näha, kas on ikka silmapete või milles asi. Ei saa öelda, et vaatepilt mul lõuga maani ei vedanud, kui selgus, et nüüd on meil küll üks väga suur probleem.

Kogu valamukapi tagune oli deformeerunud mustaks ja kiire pilk võis kinnitada, et tegemist on hallitusega. Peremees arvas kohe, et kuskil mingid veetorud lekivad ja kuna talvel oli koguaeg sees ka põrandaküte, siis oligi see parim keskkond hallituse tekkele. Olime olukorra ees, kas kiirelt ise tegutseda ja sein ning põrand lahti kiskuda või proovida asja lahendada läbi kodukindlustuse.
Otsustasime, et võtan koheselt ühendust Ergo kindlustusega ja kuna damage was done, siis ootame vähemalt ära, mida nad ütlevad – kas saadavad kohe seenele või võiksid nad selle jama hüvitada.

Meie õnneks tuli juba järgmisel hommikul vastuskiri, et Koduabi tuleb lähipäevil ja fikseerib olukorra ning kõrvaldab arvatava lekke. Nii ka juhtuski ja arvasime, et saime need rattad käima, enam veetorud ei leki ja ootasime rõõmsalt kahjuhindajat. Loetud päevad hiljem saabus temagi ja üsna vahva mehepoeg asus kõike dokumenteerima. Paraku avastas ta, et santehniku kõrvaldatud leke ei olnud siiski toiminud ja see idiootne liitmik tilkus ikka veel samast kohast. Ei jäänud muud üle, kui uuesti kahjukäsitlejaga ühendust võtta, et nad uuesti santehniku saadaks, kes siis omakorda uuesti lekke kõrvaldaks. Seekord võttis torumees asja vähe põhjalikumalt ette ja vahetas kõik liitmikud ja torud lekkepiirkonnas ja tundub, et seni see lahendus toimib.

Kui kahjuhindaja käis, siis oli meil kolm valikut, kuidas olukorda lahendada – kas teeme ise ja kahju hüvitatakse rahaliselt, otsime ehitusfirma, kes tuleb vannituba korda tegema või saadab kindlustus omapoolse koostööpartneri. Vaagisime pikalt esimese ja viimase variandi vahel, sest kõige kindlam oleks ise asi korda teha, aga kuna teatavasti füüsikaseadustele omaselt tilgub vesi allapoole.. sinna, kus on põrand puitkonstruktsioonidega, siis ei osanud mitte üks selgeltnägija ka öelda, mis olukord seal veel ees ootamas on. Seega otsustasime, et las tuleb kindlustuse valitud ehitusfirma ja hakkab seda asja parandama. Arvan, et see on vist kõige kindlam variant, sest kui tuleb välja, et ka põrandal on suured kahjustused, siis saavad nad otse sellega tegeleda. Lisaks oli hinnapakkumises välja toodud see, et nad kavatsevad teostada hallitustõrje ja kuivatada põrandat nädal aega, seega see on juba suur pluss.

Minu ootused on igatahes kõrgel ja süda kuidagi kahtlaselt rahul, kuigi tööd algavad alles tuleval nädalal. Kuu aega tagasi tundus see olukord kohutav ja masendus tuli peale, aga nagu ikka asjadel on kombeks – need laabuvad.
Hopes up ja loodame, et rohkem selle vannitoaga mingeid sekeldusi ei tule!

Aa ja teinekord ma kindlasti kohe pärast remonti ei ütle, et krt oleks pidanud tumedamad/heledamad/teistsugused põrandaplaadid ostma, võtame põranda üles vä?!

2 kommentaari “Sellest, kuidas ikka täiega viltu veab

 1. Pöidlad pihku ja kindlasti kõik laabub!
  Veelekked on midagi sellist, mida ma ka pelgan. Seetõttu meil on kraanikausikapil tagasein ära lõigatud ja torud kapis sees nähtaval. Muidugi meil on köögi ja vannitoa vahel ka fibo-sein (vana puitkarkassi asemel), et sinna ei saanudki kuskile peita. Muud torud jäävad ka vist enam-vähem nähtavale vannitoas. Vanni jaoks tuleb torud vedada päris pikalt ja ütlesin kohe, et seina sisse ma pigem ei taha neid, lähevad siis põranda lähedalt seina pealt. Nähtavale jäävad torud saavad olema ka vasktorud, seega pigem on nad isegi kenad.
  Ja noh, mis ma siin lobisen, meil pole vannituba valmiski veel.

  Meeldib

  1. Jaa, õnneks on tänapäeval vasktorud täitsa okeid silmale vaadata, aga eks ole nooruse rumalus see, et ise soovisin seina sisse need peita 😀 järgmine kord olen targem!

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s