Sellest, kuidas tolm ja mustus on taas meie igapäev

Jah, nagu ma lubasin, siis tuli märts.. ja ta võttis endaga jälle kaasa selle kohutava lammutustöö. Esimene tööpäev on nüüdseks edukalt seljatatud ja ega midagi uut polegi. Been there, done that. Tuleb lihtsalt hambad kokku krigistada ja see töö võimalikult kiirelt ja valutult ära teha. Õnneks on maht hoopis teine võrreldes ülemise korrusega, aga rõve töö on see ikkagi. Saime laupäeval mõnest seinast jagu ka ja peale saja kilo krohvi rõõmustasid meid väga kenad palkseinad ja isegi üks vana ukseava, mis jälle korraks mõtte tööle pani.

Uks on olnud kunagi köögi ja kunku (loe: vannitoa) vahel ja super ideaalne oleks teha sissekäik vannituppa just sealt… kui see uks ei ole seal, kus ta on. Jabur, mis? No igatahes, ideed toetaks see, et nii me saaks juurde seinaruumi nii vannituppa kui ka esikusse. Planeering oleks mõistlikum ja avaram. Aga miinused.. noh, me peaks vetsu käima köögist ja nii jääks köögiseina ka kaks ust, mis tähendab, et mu niigi väike mänguruum väheneks veelgi. Nokk kinni, saba lahti. Selle ma kannataks veel ära, et köögiseinas kaks ust oleks, saaks natuke kappide suuruste ja paigutustega mängida, aga.. et me peaks kuskilt karu tagumikust vetsu sisenema.. no ma ei tea. See ei tundu hea plaan olevat ka kogu selle rõõmu kõrval, et me saaks vannitoa planeeringut muuta. Ilmselt on mõistlik jääda esialgse sõjaplaani juurde. Aga päris maha ma veel mõtet ei mata, sest lammutusega võidan natuke aega ja ehk leian veel ka mingi hea võimaluse.

Edaspidi tulevad (jälle) väga prügised ja krohvised postitused, sest lammutustööd võtavad veidi aega ja ega enne maa sulamist me põrandat ka lahti ei hakka kiskuma.

Aga igatahes, siin ühel õhtul käisid sõbrad külas, kes ka hullumoodi kodus remonti teevad ja no millest muust kahel perel ikka rääkida on, kui ehitusest, eks. Ja Peremees kuidagi viskas õhku idee, et me võiksime all korrusel proovida kasutada vanu põrandalaudu. Vau! Miks mina selle mõtte peale pole suutnud varem tulla? Muidu tahan küll ilmvõimatutesse kohtadesse oma vanu asju suruda, aga selline hea idee minu ajusoppi jõudnud ei olnud. Mulle see meeldiks väga, aga eks enne tuleb vaadata, mis seisus need lauad on ja kas neist asja ka saaks. Köögis on ju meil lausa kaks kihti põrandalaudu, aga koridoris ilmselt mitte. Aga jube kena lai laud on seal maas küll. Elame näeme, eksole!?

Oki, back 2 work ja näeme varsti!

oli sein..
ja enam ei ole. PS! Seal paremal nurgas ongi see kurikuulus ukseauguke

2 kommentaari “Sellest, kuidas tolm ja mustus on taas meie igapäev

 1. Mul on ka vetsu ja vannituppa minek läbi köögi. Muud varianti polegi. Ok, oleks variant ka läbi magamistoa, samas pole see ju mingi variant, eks 😀
  Köögis on kaks suurt akent ja seinapinda samuti väga vähe, kuid saab hakkama. Ütleme nii, et pikaajaline kogemus ütleb, et töötasapinda nii palju vaja ei lähegi, aga panipaiku küll. Seda kitsaskohta loodan lahendada köögisaare näol, millest saab nii söögilaud kui ka panipaik. Suurem söögilaud tuleb hoopis elutuppa.
  Lammutamistöödest ei taha ma samuti midagi teada, aga suvel tuleb sauna renoveeirmise projekt, seega ei pääse.

  Meeldib

  1. Tundub nagu sinu näol on minu teine versioon 😄 väga tore, et leidub ikka mõttekaaslasi!

   Aga pigem jah, mina eelistaks ka läbi köögi, kui teine võimalus oleks üldse magamistuba. Endal ehk polegi midagi, aga kui külalised käivad, siis võib see veidi ebamugav olla.
   Ja samad lood ka saarega. Olen juba pikalt-pikalt vaaginud, kas lahendada kapimured hoopis sellega.

   Edu teile, samas paadis olijad! 😂

   Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s